Імя карыстальніка:

Пароль:

Razmova.by

Razmova.by

Аб усім - па-беларуску

Дзеючы час: 20 вер 2019, 01:01

Гадзінны пояс: UTC + 3 гадзіны

Пачаць новую тэму Адказаць на тэму  [ Паведамленняў: 14 ]  На старонку Папяр.  1, 2
Аўтар Паведамленне
 Загаловак паведамлення: Re: Як я святкую Дзень Волi...
ПаведамленнеДададзена: 10 сне 2016, 22:49 
Не ў сеткі

Зарэгістраваны: 06 ліс 2016, 00:22
Паведамленняў: 17
Пункты рэпуатцыі: 3

Дадаць пункт рэпутацыі Андрэй ВАдняць пункт рэпутацыі Андрэй В
CaptainMorgan пісаў(а):
Андрэй В пісаў(а):
Шкада, што праваслаўная царква падобна займае зусім процілеглую пазіцыю...

Ня згодзен з гэтым. Праваслаўная царква мае добрыя беларускія традыцыі і шмат хто са святароў валодае мовай і вядзе службую на ей. Трэба проста больш цікавіцца гэтай тэмай і падтрмыліваць тых ў БПЦ, хто робіць добрую справу адраджэння мовы. А проста кідаць зняважліва, маўляў, усе там пад "пятой Масквы" - няварта, нятрэба гэтага рабіць.

Ну што ж, значыць я не меў рацыю i памыляўся... я рады таму што памыляўся... Шчыра кажучы, я сапраўды не вельмі разбіраюся ў тым, што тычыцца праваслаўнай царквы ў Беларусі

Вярнуцца да пачатку
 Профіль Адправіць асабістае паведамленне  

ПаведамленнеДададзена: 10 сне 2016, 22:59 
Не ў сеткі

CaptainMorgan пісаў(а):

Праваслаўная царква мае добрыя беларускія традыцыі і шмат хто са святароў валодае мовай і вядзе службую на ей.
[/quote]

Ну што ж, патрыёты Беларусі ёсць усюды і сярод праваслаўных святароў таксама...

Вярнуцца да пачатку

ПаведамленнеДададзена: 10 сне 2016, 23:08 
Не ў сеткі

CaptainMorgan пісаў(а):
Усе ж такі вернемся да перашапачатковага пытання -- як трэба святкаваць Дзень Волі. Келішак добрага каньяку, канешне, выдатна, але, на мой погляд, гэтага недастаткова))).

Мае меркаванні наступныя. Каб зрабіць гэтае свята сапраўды народным, трэба пэўным чынам рэкламаваць яго. Як?

1. Зараз усе сядзець па сацсетках і Інтэрнэтах, таму варта зрабіць 50-100 добрых дэматыватараў і проста прыемных паштовак. Каб людзі маглі расшарваць іх паімж сабой. Трэба мо конкурс які абвесціць - ці няўжо ня знойдзецца добрых мастакоў. Цікаваю дарэчы, штоб Цеслер зрабіў з гэтае нагоды? :roll:

2. Святкаванні ў парках. 25 сакавіка -- гэта пачатак вясны. Людзі засумавалі праз недахоб сонца, святла, і трэба даць ім магчымаць парадвацца вясне. Між іншым, гэта трэба і прасаўваць як слоган -- "25 сакавіка -- пачатак сапраўднае беларускае вясны". Зразумела, што з ўладамі магчымыя праблемы, але калі б зрабіць, што ў кожным кутку парку граюць музыкі, чытаюцца вершы, семхі з дзеткамі гуляюць -- то гэта было б сапраўдным святам.

3. Вайсковы парад. Пакуль то немагчыма, але як было бы выдатна, калі на 25 Сакавіка мы б пабачылі парад сапраўднага Беларускага Войска! І дата тут таксама пасуе -- як раз скончылася зіма, і вайскоўцам трэба здымаць тэхніку з кансервацыі.

Калі усе гэта атрымаецца, тады сапраўды, Беларусь атрымае агульнанародная свята. Як лічыце, спадарства?

Вельмі цікавыя прапановы. Для мяне асабіста гэта інфармацыя да разважання... Пункт 3 гэта сапраўды пакуль, на жаль, толькі мара... Але я ўпэўнены, калі-небудзь і парад будзе...

Вярнуцца да пачатку

ПаведамленнеДададзена: 12 сне 2016, 19:41 
Не ў сеткі
Жаўнер

Зарэгістраваны: 28 вер 2011, 11:11
Паведамленняў: 130
Пункты рэпуатцыі: 1

Дадаць пункт рэпутацыі CaptainMorganАдняць пункт рэпутацыі CaptainMorgan
Андрэй В пісаў(а):
CaptainMorgan пісаў(а):
Усе ж такі вернемся да перашапачатковага пытання -- як трэба святкаваць Дзень Волі. Келішак добрага каньяку, канешне, выдатна, але, на мой погляд, гэтага недастаткова))).

Мае меркаванні наступныя. Каб зрабіць гэтае свята сапраўды народным, трэба пэўным чынам рэкламаваць яго. Як?

1. Зараз усе сядзець па сацсетках і Інтэрнэтах, таму варта зрабіць 50-100 добрых дэматыватараў і проста прыемных паштовак. Каб людзі маглі расшарваць іх паімж сабой. Трэба мо конкурс які абвесціць - ці няўжо ня знойдзецца добрых мастакоў. Цікаваю дарэчы, штоб Цеслер зрабіў з гэтае нагоды? :roll:

2. Святкаванні ў парках. 25 сакавіка -- гэта пачатак вясны. Людзі засумавалі праз недахоб сонца, святла, і трэба даць ім магчымаць парадвацца вясне. Між іншым, гэта трэба і прасаўваць як слоган -- "25 сакавіка -- пачатак сапраўднае беларускае вясны". Зразумела, што з ўладамі магчымыя праблемы, але калі б зрабіць, што ў кожным кутку парку граюць музыкі, чытаюцца вершы, семхі з дзеткамі гуляюць -- то гэта было б сапраўдным святам.

3. Вайсковы парад. Пакуль то немагчыма, але як было бы выдатна, калі на 25 Сакавіка мы б пабачылі парад сапраўднага Беларускага Войска! І дата тут таксама пасуе -- як раз скончылася зіма, і вайскоўцам трэба здымаць тэхніку з кансервацыі.

Калі усе гэта атрымаецца, тады сапраўды, Беларусь атрымае агульнанародная свята. Як лічыце, спадарства?

Вельмі цікавыя прапановы. Для мяне асабіста гэта інфармацыя да разважання... Пункт 3 гэта сапраўды пакуль, на жаль, толькі мара... Але я ўпэўнены, калі-небудзь і парад будзе...

Тыя, хто 25 Сакавіка 1918 года сабраліся ў Менску, таксама пачыналі з мараў. Але потым пачалі рабіць справу і вось як атрымалася -- на працягу ўсяго 100 гадоў беларусы пабудавалі сваю Дзяржаву, стварылі выдатную літаратуру, маюць добрых спартоўцаў. Так што трэба больш аптымізму :)

Вярнуцца да пачатку

Паказаць паведамленні за:  Поле сартавання  
Пачаць новую тэму Адказаць на тэму  [ Паведамленняў: 14 ]  На старонку Папяр.  1, 2

Гадзінны пояс: UTC + 3 гадзіны

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: няма зарэгістраваных карыстальнікаў і 0 гасцей

Вы не можаце пачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце дадаваць укладанні

Перайсці:  

Banner

Banner