Імя карыстальніка:

Пароль:

Razmova.by

Razmova.by

Аб усім - па-беларуску

Дзеючы час: 19 кас 2019, 14:30

Гадзінны пояс: UTC + 3 гадзіны

Пачаць новую тэму Адказаць на тэму  [ Паведамленняў: 6 ] 
Аўтар Паведамленне
 Загаловак паведамлення: Гатэлі ў Турцыі - Кемер
ПаведамленнеДададзена: 10 кас 2011, 15:43 
Не ў сеткі
Администратор

Зарэгістраваны: 26 ліс 2010, 01:25
Паведамленняў: 82
Вобразы: 206
Пункты рэпуатцыі: 0

Дадаць пункт рэпутацыі AdminАдняць пункт рэпутацыі Admin
Пакідаем водгукі пра гатэлі у Кемеры, што на поўдзень ад Антальі

Вярнуцца да пачатку
 Профіль Адправіць асабістае паведамленне  

Загаловак паведамлення: Re: Гатэлі ў Турцыі - Кемер
ПаведамленнеДададзена: 18 кас 2011, 12:10 
Не ў сеткі
Кадэт

Зарэгістраваны: 10 кас 2011, 11:40
Паведамленняў: 34

Дадаць пункт рэпутацыі SherlockHolmesАдняць пункт рэпутацыі SherlockHolmes
Ну што ж, пачнем дзяліцца інфарацыяй.

Я ў канцы жніўня і пачатку верасня адпачываў у Club Hotel Belpinar. Гэта гатэль на 4 зоркі ў Бельдыбі ці Бельдзібі, каму як падабаецца. Ну што магу сказаць, сам адпачынак спадабаўся, а гэтэль - ня вельмі.Надворье было цудоўнае, толькі адзінь ддзень было штосьці падобнае на шторм. Вада цудоўная, дзесць +26 - 28, як раз як мне падабаецца. Сонца было досыць, а менавіта за гэтым я і ехаў туды.

Сам гатэль сучасны, але з камфортам там праблемы. Я прыехаў а 12 уночы, і мяне адпаравілі ў якісьці клапоўнік, на 4 паверсе, пад самы дах. Не было жадання спрачацца, лег спаць адразу. Наступнай раніцай пайшоў разбірацца. На ресепшн адказалі, что есць толькі падобныя нумары, бо усе астатнія занятыя. Як высветлілася, менавіта ў гэты час усе туркі выяджаюць на мора, бо ў іх некалькі выхадных - яны святкуюць Дзень Перамогі.

На ресепшн дзяўчаты (дарэчы, першы раз я пабачыў жанчын у турэыкіх гатэлях на ресепшн) прапанавалі добры нумар, але толькі праз два дні. Пагадзіўся, што рабіць.

Сам гатэль цалкам рускі. Еўрапейцаў навогул няма. Было колькі западэнцаў з Украіны. Лічу гэта недахопам, бо узровень сервісу быз вельмі нізкі. Не хапала лыжак ды відэльцаў, пастаянна скончвалася садавіна, барменаў не да клікацца. Тыповы расійскі бардак. Дарэчы, з Масквы і СПб нікогла не было, у асноўным Волга і Сібір.

Шмат дзяцей. Ня то, штоб гэата раздражняла, так, канстатую факт. Пляж досыць добры, але галечны. Есць пірс.

Раю гэты гатэль сем'ям з дзецьмі. Сам другі раз не паеду.

Вярнуцца да пачатку

ПаведамленнеДададзена: 28 чэр 2015, 09:50 
Не ў сеткі

Зарэгістраваны: 27 тра 2015, 18:46
Паведамленняў: 5

Дадаць пункт рэпутацыі AllenАдняць пункт рэпутацыі Allen
Нашай малой 1,5 года :) Паўстала пытанне, куды ехаць? Плануем на ліпень. Хочацца ў Турцыю, Кемер. Што скажыце пра адпачынак з дзецьмі там? Ці будзе рэзкай змена клімату. Паглядзела надвор'е http://www.gismeteo.by/weather-kemer-3786/ але не анамальная спякота, адзінае вада яшчэ не прагрэецца. Мама раіць не змяняць клімат да трох гадоў, яка б лекары не рэкамендуюць.Ці Так гэта?

Вярнуцца да пачатку

ПаведамленнеДададзена: 28 чэр 2015, 11:38 
Не ў сеткі
Кадэт

Зарэгістраваны: 10 кас 2011, 11:40
Паведамленняў: 34

Дадаць пункт рэпутацыі SherlockHolmesАдняць пункт рэпутацыі SherlockHolmes
Ў ліпені на паўдневым ўзбярэжжы Турцыі досыць жарка. Я быў калісьці ў Махмутлары, гэта далей на ўсход ад Анталіі, і там было спякотна, нават для дарослых.
Калі думаеце іпра Турцыю, раіў бы Бодрум. Гэта на захадзе, ля грэцкіх выспаў. Клімат мягчэйшы, больш культуры. Туды звычайна прыяджаюць еўрапеязаваные туркі ды еўрапейцы. Я там жыў ў гатэле, дзе спынялася галандская зборная па футболу. Цікава было назіраць шыльдачкі на нумарах - Ван Бастен, Райкаард))).
Ну і адносна часу. Лепей жнівень, на мой поглад. Асабліва калі з дзецьмі. Па-першае, вада ўжо прагрэецца - можна нармальна купацца. Для дзетак мора асабліва важна, добрае паветра. На пляжы лепей чым ў бассейна.
Па другое, сонца не так паліць. І калі вы яшчэ загадзя пазагареце тут ў Беларусі, каб скура была падрыхтаваная, то акліматызацыя ўвогуле будзе без істотных праблемаў.
Наконт лекараў і парадаў - вырашаць Вам. Ня ведаю, якая там сітуацыя са здароўем. Але скажу, што добры адпачынак на моры не зашкодзіць ні маці ні дзіцяці. Беражыцеся сонца ў абедзеныя часы і ўсе павтнна быць добра.

Вярнуцца да пачатку

ПаведамленнеДададзена: 30 чэр 2015, 19:17 
Не ў сеткі

Зарэгістраваны: 27 тра 2015, 18:46
Паведамленняў: 5

Дадаць пункт рэпутацыі AllenАдняць пункт рэпутацыі Allen
Дзякуй, што не пакінулі мае паведамленне без адказу. Думаю, вы маеце рацыю, лепш ехаць у жніўні. Я размаўляла з сяброўкай, яна ездзіла з маленькім дзіцем у Турцыю, засталася задаволеная, так што не буду загадзя панікаваць :)
А з галандскай зборнай вам пашанцавала :) Жонку б спадабалася :)

Вярнуцца да пачатку

ПаведамленнеДададзена: 06 чэр 2018, 16:51 
Не ў сеткі

Зарэгістраваны: 19 вер 2011, 12:22
Паведамленняў: 3

Дадаць пункт рэпутацыі TerminatarАдняць пункт рэпутацыі Terminatar
Што тут новага пра адпачынак ў Турцыі? Ці быў хто ў гэтым годзе? Кошты ўзраслі, як я чуў, а сервіс?

Вярнуцца да пачатку

Паказаць паведамленні за:  Поле сартавання  
Пачаць новую тэму Адказаць на тэму  [ Паведамленняў: 6 ] 

Гадзінны пояс: UTC + 3 гадзіны

Хто зараз на канферэнцыі

Зараз гэты форум праглядаюць: няма зарэгістраваных карыстальнікаў і 1 госць

Вы не можаце пачынаць тэмы
Вы не можаце адказваць на паведамленні
Вы не можаце рэдагаваць свае паведамленні
Вы не можаце выдаляць свае паведамленні
Вы не можаце дадаваць укладанні